I jak tu nie wpaść w banał chcąc napisać „O nas”?

 

Bo banalnie – my po prostu kochamy książki! Kochamy czytać. Kochamy ten nasz piękny język polski, który nam rodzice dali w dziedzictwie – na zawsze, gdziekolwiek los lub ciekawość nas rzuci.

 

Możemy żyć gdziekolwiek. Może teraz właśnie opalasz się gdzieś w tropikach, z ulubioną lekturą pod ręką, a może otulony w przeciwdeszczowy płaszcz biegniesz slalomem pomiędzy kałużami, chroniąc tak nieodporny na deszcz papierowy skarb gdzieś pod pachą.

 

Może być lepiej lub gorzej. Bo przecież takie właśnie jest życie. Może przeżywasz chwile niezwykłej radości a może właśnie jest ciężko jak nigdy dotąd. Może potrzebujesz impulsu do zmiany, rozwoju, pozyskania wiedzy, informacji. Może chodzi o rozrywkę, samorozwój albo po prostu fantazję.

 

O cokolwiek chodzi w tej chwili, jedno jest pewne – zawsze poruszamy się w naszym języku, myślimy, prowadzimy nieustanny wewnętrzny dialog, komunikujemy się sami ze sobą lub też z innymi, po polsku.

 

Dla wielu Polaków mieszkających poza granicami kraju nasz język jest właśnie takim sekretnym kodem pomiędzy nami i dziećmi, między przyjaciółmi, może między nami i Bogiem, do którego zwracamy się właśnie po swojemu.

 

Możesz mówić wieloma językami ale jest ten jeden najbliższy Tobie, Twój język ojczysty.

 

I właśnie dlatego, żyjąc z dala od ojczyzny wielu z nas ma wielką potrzebę polskiej książki, literatury w swoim języku. Tak właśnie było i z nami. I właśnie tak narodziła się Olitero.com. Z potrzeby. Z wielkiego pragnienia i tęsknoty.

 

Kiedy widzę zamówienie na polski elementarz lub książki, które pamiętam z dzieciństwa, łezka kręci mi się w oku. I już wyobrażam sobie matkę lub ojca, którzy z podobnym wzruszeniem i radością wręczają swemu dziecku coś, co jest nie tylko zwykłą książką ale międzypokoleniowym łącznikiem, który buduje tożsamość człowieka.

 

Banał? „Banał. Ale czy banał nie jest prawdą? Tyle, że prawdą oczywistą? (…) Prawdy oczywiste to są te, które mówi mędrzec, a mędrek wydrwiwa jako banały” – mówi Kapuściński.

 

Olitero.com to owoc miłości. Wszystkich pracujących tu dla Państwa łączy jedno – miłość do książek. I my kochamy tę pracę, doceniamy towarzystwo wielkich i mądrych pisarzy jak i tych, którzy potrafią poradzić jak ugotować smaczny i zdrowy posiłek.

 

Z tej miłości wkładamy tyle oddania w nasze codzienne firmowe obowiązki, bo wiemy, że to co robimy jest ważne – dla tak wielu osób, dla wszystkich naszych Klientów. 

 

Wasz

Zespół księgarni Olitero.com