REGULAMIN KSIĘGARNI INTERNETOWEJ OLITERO.COM

 

 

Informacje Ogólne

 

1. Właścicielem sklepu internetowego Olitero.com jest Qart Ltd, spółka zarejestrowana w Wielkiej Brytani działająca pod adresem 8 Jordanvale Avenue, G14 0QP, Glasgow.

 

2. Ksiegarnia internetowa Olitero.com prowadzi sprzedaż wysyłkową swoich produktów na terenie całego świata.

 

3. Aby zostać Klientem serwisu Olitero.com należy dokonać rejestracji podając wymagane w formularzu dane.

Olitero.com oferuje możliwość rejestracji jako Klient indywidualny lub jako Firma.

Udana rejestracja w Olitero.com potwierdzana jest za pomocą e-maila wysyłanego automatycznie na adres internetowy Klienta podany podczas rejestracji.

 

4. Sklep Olitero.com gwarantuje swym Klientom ochronę danych osobowych.
Dane Klienta wykorzystywane są wyłącznie do realizacji zamówień, prowadzenia statystyk sprzedaży, oraz przesyłania materiałów reklamowych. Dane osobowe są chronione i nie są przekazywane osobom trzecim.

5. Zarejestrowanie się na stronie Olitero.com jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przesyłanie materiałów informacyjno – reklamowych Olitero.com. Klient może dokonać rezygnacji z otrzymywania materiałów reklamowych po zalogowaniu się na swoje konto w Olitero.com.

6. Połączenia z naszą witryną www są szyfrowane i w pełni bezpieczne.

 

7. Olitero.com nie ponosi odpowiedzialności za zamówienia dokonywane przez osoby trzecie wykorzystujące adres email oraz hasło Klienta bez jego wiedzy.

 

 

Płatności

 

1. Ceny produktów znajdują się na stronie Olitero.com – umieszczone obok danego produktu, w walucie obowiązującej na terenie kraju, z którego łączy się Klient.

Sklep Olitero.com zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych towarów do oferty sklepu internetowego, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach sklepu bądź wprowadzania w nich zmian.

 

2. Klient ma opcję wyboru waluty, w której odbywa się transakcja w momencie finalizowania płatności.

 

3. Klienci mają możliwośc płacenia za wybrane produkty za pośrednictwem, PayPal, kart kredytowych, kart płatniczych lub przelewu bankowego.

 

Dostawa i czas realizacji zamówień

1. Zamówienia złożone w Olitero.com realizowane są za pośrednictwem firm kurierskich bądź usług pocztowych działających na terenie danego kraju.

 

2. Zamówienie zostaje przyjęte do realizacji w momencie zaksięgowania płatności.

 

3. Czas dostawy zamówionych produktów  różni się w zależności od dostępności danego produktu.

Informacja na temat dostępności produktu umieszczona jest obok każdej pozycji i zaznaczona jako „natychmiastowa wysyłka” lub „na wyczerpaniu”.

„Natychmiastowa wysyłka” oznacza, że dana pozycja dostępna jest od razu do wysyłki i może zostać zrealizowana w terminie 24-48 h.

„Na wyczerpaniu” oznacza, iż realizacja takiego zamówienia może zająć od 7 do 14 dni.

 

4. Przedsprzedaż:

Zamówienia złożone w przedsprzedaży zostaną skompletowane i zrealizowane w dniu wprowadzenia danego produktu do sprzedaży. 

W przypadku towarów objętych  przedsprzedażą Olitero.com jasno określa datę dostępności produktu.

 

5. Koszty przesyłki

Koszty przesyłki wynoszą 3.90 euro lub równowartość w użytej walucie, niezależnie od ilości zamówionych książek i kraju zamówienia.

 

 

Reklamacje i zwroty

 

1. Klienci księgarni Olitero.com mają prawo do reklamacji lub zwrotu zakupionego towaru.

2. Reklamacje oraz zwroty są uwzględniane w terminie do 7 dni od momentu otrzymania przesyłki w formie pisemnej.

3. Produkt wadliwy, reklamowany przez Klienta, zostanie wymieniony na nowy i pełnowartościowy. Jeśli dany produkt został wyprzedany Olitero.com zaoferuje inny, dostępny w naszej księgarni produkt lub zwróci koszty zakupionego produktu.

4. Księgarnia Olitero.com gwarantuje zwrot kosztów danego produktu w ramach reklamacji lecz nie gwarantuje zwrotu kosztów przesyłki.

Reklamacje prosimy kierować na adres mailowy ksiazka@Olitero.com z dopiskiem "Reklamacja".

5. Zwrot produktu możliwy jest w przypadku kiedy towar nie był używany, pozbawiony opakowania, nie był kopiowany lub zniszczony. Każdy zakupiony w Olitero.com produkt może zostać zwrócony w przeciągu 7 dni bez podania przyczyny.

Informacje na temat zamiaru zwrotu zakupionego towaru prosimy przysyłać na adres mailowy ksiazka@Olitero.com z dopiskiem „Zwrot”

6. W przypadku zwrotu lub reklamacji produktu Klient odpowiedzialny jest za wysłanie danego produktu do magazynu księgarni Olitero.com.

7. Klient odpowiedzialny jest za odpowiednie zabezpieczenie nadawanej przesyłki- tak aby zwracany towar nie uległ uszkodzeniom podczas transportu.

8. Tylko nieuszkodzony towar podlega zwrotowi kosztów w zakresie prawa Klienta do zwrotu zakupionego produktu.

9. Olitero.com nie zwraca pieniędzy za koszta przesyłki które zapłaci Klient realizując zwrot zakupionego towaru.

10. Rezygnacja przez Klienta z zamówienia, które zostało już wysłane ale jeszcze nie odebrane przez Klienta zostanie potraktowana jako „Zwrot” i podlega takim samym zasadom jak zwrot zakupionego produktu.

11.  Księgarnia Olitero.com nie ponosi odpowiedzialności za utrudnienia związane z transportem i dostarczeniem nadanej przez nas przesyłki, które spowodowane mogą być przez szereg niezależnych od nas sytuacji:

a) wszelkie wypadki losowe, w tym sztormy, trzęsienia ziemi, cyklony, choroby, powodzie, pożary, mgła, śnieg lub mróz,

b.) krajowe lub lokalne zakłócenia w sieci połączeń lotniczych i lądowych spowodowane problemami mechanicznymi oraz technicznymi,

c.) czyny przestępcze osób trzecich, jak kradzież czy podpalenie,

d.) błędny adres lub jego część podany przez Klienta w zamówieniu

12. W przypadku udokumentowanego zagubienia przesyłki przez przewoźnika, Księgarnia Olitero.com zobowiązuje się do przesłania produktu ponownie lub do zwrotu kosztów zakupionych produktów oraz kosztów wysyłki.

13. Zwrot kosztów za zakupiony towar w przypadku rozpatrzenia reklamacji lub zatwierdzenia zwrotu przez księgarnię Olitero.com nastąpi w przeciągu 15 dni roboczych od momentu otrzymania produktu podlegającego zwrotowi bądź reklamacji. Pieniądze zostaną zwrócone na to samo konto, z którego Klient dokonał uprzednio zakupu.

 

14.Wszelkie transakcje i ewentualne roszczenia dotyczące tychże transakcji odbywają się pomiędzy Olitero.com i Klientem. Klient zobowiązuje się wobec ksiegarni Olitero.com, iż nie dopuścici aby jakakolwiek osoba trzecia posiadała prawo do zakupionego towaru, a tym samym wniosła roszczenie lub też wszczęła postępowanie roszczeniowe przeciwko Olitero.com z tytułu zakupu, nawet jeśli nastąpić mogło zaniedbanie lub zwłoka ze strony Olitero.com.

Jeśli roszczenie takie zostałoby już wniesione lub postępowanie zostało wszczęte, Klient zobowiązuje się zabezpieczyć księgarnię Olitero.com przed wszelkimi konsekwencjami jakie z tego tytułu mogłyby wyniknąć, jak również to Klient, zgodnie z niniejszym regulaminem, zrekompensuje księgarni Olitero.com wszelkie koszty i wydatki jakie zostałyby poniesione w związku z obroną, a w przypadku uwzględnienia roszczenia przez powołany do tego sąd, Klient bierze odpowiedzialność finansową za rekompensatę ksiegarni Olitero.com  wszelkich kwot jakie zostałyby zasądzone w wyniku postępowania sprawy.

 

Wszystkie teksty zawarte na stronie internetowej Olitero.com i znajdujące się na niej odnośniki są własnoscią księgarni Olitero.com i podlegają zakazowi kopiowania ich tresci.